top of page

האקדמיה לטיפוס בישראל

השכרת מדריך יומי

ימי הדרכה פרטיים - לזוגות, חברים ומשפחות שרוצים להנות בטבע.

מחפשים מדריך להרפתקאה הורטיקלית הבאה שלכם ? (עם הסמכה של מנהל הספורט, התאחדות הטיפוס הישראלית והכרה בינ' של UIAA)

מטרת היום ? להנות מהאתגר שטומן טיפוס וגלישה בטבע!

כושר נדרש ? כל אחד והכושר שלו!

אם אתם מחפשים -

- לקחת את משפחותיכם או החברים ליום טיפוס בשטח בשביל להכיר את הטיפוס בחוץ, להנות ממנו ומהטבע ולהתאתגר קצת.

- מחפשים לרענן את כישוריכם בהובלה בשטח ? להתכונן למסלולים ארוכים ? לטפס מסלול ארוך וקשה עם מדריך ? רוצים ללמוד איך לחלץ  את הפרטנר שלכם במידה ונפצע באמצע מסלול ?

- רוצים להתאמן על נפילות ולחזק את הצד המנטלי והפסיכולוגי של הטיפוס שלכם ?

- רוצים ללכת, לטייל ולגלוש עם כל המשפחה בנקיק השחור או באחד מנחלי מדבר יהודה ?

"השכרת מדריך יומי" - כל פעילות שקשורה לעולם החבל והעולם האנכי, אם זה טיפוס, גלישה או ויה פרטה - נדע לתת לכם את המענה המקצועי והנכון ביותר עבורכם.

למידע נוסף, שלחו לנו הודעה במייל או בוואטסאפ.

icons8-rope-100.png
קורס הובלה ספורטיבי בשטח

קורס הובלה ספורטיבי בשטח - הקורס הנמכר ביותר שלנו!

מטרת קורס הובלה ספורטיבי ? ללמוד תרגולות אבטחה, הובלה ועבודת חבל בסיסיות ומתקדמות בטיפוס הובלה בשטח. בסופם של היומיים, כל מטפס ייצא כאשר הוא מבין ויודע את הסיכון והסכנות הטמונות בהובלה בטבע ויוכל לצאת ולטפס בצורה עצמאית בשטח במידה ויהיה מוכן לכך.

כושר נדרש עבור קורס הובלה ? ניסיון בטיפוס בקיר טיפוס של 5סי ומעלה או טיפוס בבולדר של וי2-3, אין צורך להיות מטפס על, יש צורך להגיע לקורס אחרי התמדה מסויימת של כמה חודשים בטיפוס בקיר או בבולדר.

יום מס' 1 על הסלע - 

1. הכרה ולימוד של עולם הציוד והקשרים בהם אנחנו משתמשים, לימוד תנועה על סלע, לימוד אבטחת טופרופ, לימוד אבטחת הובלה עם אמצעי חיכוך שונים, לימוד טיפוס הובלה על מסלולי סלע שונים.

2. הכרה ולימוד הצד התיאורטי של הטיפוס - מה הוא ציוד הטקסטיל בו משתמים, איזה סוגי ברזל, תקנים - תקינות - תוקף, קשרים שונים לשימוש בטיפוס וגלישה, מהו גיידבוק וכו'...

יום מס' 2 להיות מאסטר באיבטוח - 

1. לימוד ותרגול אבטחה דינאמית במתארי נפילה שונים, לימוד תרגול ועשייה (רבה) של ניקוי תחנה בסוף מסלול, שימוש באמצעי אבטחה ננעלים "חצי אוטומאטי".

2. הכרה והבנה של מהו "מקדם נפילה תיאורטי", מהו "מקדם נפילה מעשי", מה הם הכוחות העובדים בזמן נפילה איך לתכנן מסלול, איך לקרוא מסלול.

יום מס' 3 (אופציונאלי) - 

לימוד והכרה של עולם הגלישה - לימוד קשרים נוספים, איך לבנות עמדת גלישה מעגינות טבעיות, איך לגלוש, איך להתקין טופרופ בהגעה מראש מצוק, פתרון תקלות פשוטות בגלישה, טיפוס פרוסיקים על חבל. מתאים לחבר'ה שמעוניינים לא רק לדעת להוביל בשטח, אלא גם להכנס יותר עמוק לעולם הגלישה וכך להיות יותר עצמאיים ועם ארגז כלים גדול יותר לפתרון של בעיות במידה ויתעוררו. (בתשלום נוסף)

יחס הדרכה: מדריך 1 לארבעה משתתפים, 1:4. יחס הדרכה מצוין שנותן מענה בטיחותי והדרכתי, איתו אפשר להוסיף עוד הרבה ניואנסים שלא תמצאו במקומות אחרים.

מיקום: מצוקי הארץ - בית אריה, זנוח, עין פרת, יונים, גיתה.

מחיר: 920 ש"ח לאדם, עד ארבעה אנשים, מינימום לקורס - שלושה אנשים. אין צורך בציוד למעט נעלי הטיפוס שלכם.

קורס מולטיפיץ' ספורטיבי
icons8-rope-100.png

קורס טיפוס מולטיפיץ' ספורטיבי -
בואו ללמוד את נפלאות המסלולים הארוכים!

מטרת הקורס ? ללמוד איך לטפס מסלול רב מקטעי עם בולטים ותחנות מבולטות. איך לגלוש מסלול רב מקטעי, איך להיות בטוח, יעיל ולצפות תקלות שיכולות לקרות באמצע המסלול ובאיבטוח מלמעלה.

כושר נדרש ? ניסיון טיפוס בצורה דיי קבועה, ניסיון בהובלה ספורטיבית ואבטחת נפילות בצורה נכונה (אבטחה דינאמית). אונסייט של 6איי+ בשטח.

יום מס' 1 - 

1. לימוד בניית תחנות וחלוקות משקל שונות על בולטים, לימוד אבטחה מלמעלה עם מכשיר ב"גייד מוד", לימוד טיפוס במקטעים, התחברות נכונה לתחנה, לימוד גלישה ולימוד גלישה במקטעים, לימוד קריאת גיידבוק וקריאת מסלול.

יום מס' 2 - 

1. לימוד ותרגול הגלשת מטפס מס' 2 בצורות שונות, תרגול של העלאת מטפס מס' 2 עם רווח כח, לימוד גלישה עם חבל דאבל / טאגליין / בלוק, לימוד ותרגול של גלישה עם פצוע (באם נשאר זמן ומספיק מקום בראש כדי ללמוד עוד..)

יום מס' 3 (אופציונאלי) - 

לימוד והכרה של עולם הגלישה - לימוד קשרים נוספים, איך לבנות עמדת גלישה מעגינות טבעיות, פתרון תקלות פשוטות בגלישה (מעבר קשר), טיפוס פרוסיקים על חבל, גלישה ומעבר תחנה עם פצוע. מתאים לחבר'ה שאחרי שהבינו כמה דברים יכולים להסתבך במסלול ארוך רוצים להכנס למעיים של "תרגולות תלויים על חבל" ולהיות תלויים רק בעצמם ולא שום גורם חיצוני (כמו צוותי חילוץ). (בתשלום נוסף)

יחס הדרכה: מדריך 1 לארבעה משתתפים, 1:4. יחס הדרכה מצוין שנותן מענה בטיחותי והדרכתי, איתו אפשר להוסיף עוד הרבה ניואנסים שלא תמצאו במקומות אחרים.

מיקום: מצוקי הארץ - בית אריה, עין פרת, יונים, גיתה.

מחיר: 950 ש"ח לאדם, עד ארבעה אנשים, מינימום לקורס - שלושה אנשים.

קורס הובלה על אבני עיגון
icons8-belayer-100.png

קורס הובלה על אבני עיגון - הצעד הראשון ליקום מקביל.

מטרת הקורס ? ללמוד איך לטפס מסלול רב מקטעי עם אבני עיגון (טיפוס טראד), ללא בולטים וללא תחנות מבולטות. איך לגלוש מסלול רב מקטעי (עם ובלי תחתנות מבולטות), איך לנוע על סלע בצורה בטוחה עם אבני עיגון ואיך להתאים את אבני העיגון לסלע ולמסלול. בסופם של שלושת הימים המטרה היא שהמשתתפים יצאו עם מספיק ידע, כלים, הבנה והתנסות כדי ללכת לטפס מסלולים קלים עם אבני עיגון במידה ויהיו כשירים לכך.

כושר נדרש ? ניסיון טיפוס ספורטיבי רצוף של שנה - שנתיים בשטח בצורה קבועה, אבטחת דינאמית טובה. אונסייט של 6איי+ ומעלה בשטח.

יום מס' 1 - 

לימוד בניית תחנות וחלוקות משקל שונות עם אבני עיגון שונות (קאמאלוט, נאטס, טריקמים), לימוד הובלה עם אבני עיגון בשיטת "פסאדו הובלה", בקרת ובדיקת אבני העיגון, לימוד בניית תחנה בסוף מקטע טיפוס והבאת מטפס מס' 2 אל התחנה.

יום מס' 2 - 

לימוד טיפוס במקטעים על אבני עיגון, אבטחת מספר 2, אבטחת מוביל באמצע המסלול, עבודה בתחנה עם חבל ועם פרטנר, לימוד גלישה במקטעים מראש מצוק אל המסלול. נפילה מבוקרת ומאובטחת על אבני עיגון.

יום מס' 3 - 

הכרת מקדם נפילה "תאורטי" ו"אפקטיבי", לימוד קריאת מסלול בשטח ומהגיידבוק, הכרת אופן הירידה / הגלישה, פתרון תקלות של מספר 2 (הגלשת מס' 2 או הרמת מס' 2 על ידי מערכת רווח כח), טיפוס עם חבל דאבל, גלישה עם חבל דאבל / בלוק וטאגליין, אבטחה מהתחנה.

יחס הדרכה: מדריך 1 לזוג או לרביעייה, 1:4 / 1:2.

מיקום: מצוקי הארץ - בית אריה, עין פרת, גיתה.

מחיר: 1,300 ש"ח לאדם ברביעייה, 1,500 ש"ח לאדם בשלישייה, 2,200 ש"ח לאדם בזוג.

סדנאות ביגוול וטיפוס אייד
icons8-belayer-100.png

סדנאות לטיפוס אייד וביג-וול.
או במילים אחרות - איך לעזאזל אפשר לטפס את אל-קאפיטן ??

אם בכוונתכם לטוס ליוסמיטי ולטפס את אחד הקירות הגדולים כמו El Capitan, Half Dome, Washington column, Leaning Tower ועוד... או מה שנקרא לטפס "ביגוול" (לישון על הקיר) המונח "אייד" (Aid Climbing) "למשוך על ציוד" ועוד מונחים איזורטים, צריכים להיות מוכרים לכם לא רק מיוטיוב, אלא גם מלמידה ותרגול (רב) בצורה נכונה ואישית. אי אפשר לטפס ביגוול בלי לתרגל "טיפוס אייד" הרבה (מאוד!) ולקחת הדרכה ממי שטיפס את כל ארבעת הקירות הגדולים ביוסמיטי זהו צעד ראשון נכון בדרך להצלחה (נשמע כמו סלוגן של איזה קאוצ'ר רמה ד', אז מתנצל על זה).

הפסקה מתודית - תקראו את הכתבה הזאת (בעברית...) על "איך, כמה ולמה" כדאי או לא כדאי לטפס ביגוול.

עבור רובנו, להגיע ליוסמיטי ולטפס את אל קאפיטן או האלף דום יקח לפחות שלושה שבועות של שהייה, טיפוס והכרה של יוסמיטי והבנה של איך, כמה, מתי ואיפה מטפסים ביגוול ואייד. אפשר לקצר את התהליך הזה על ידי למידה נכונה, מדורגת ותרגול פה בארץ. נכון, אם תתרגלו פה בארץ לא תוכלו ישר אחרי יום לעלות על אל קאפיטן, אבל אם תלמדו ותתרגלו נכון את היסודות פה בארץ (מה שבהחלט אפשרי ומומלץ) טיפוס אייד וטיפוס ביגוול לא יראה לכם זר וכבר אחרי שבוע - שבועיים של שהייה ביוסמיטי תבינו מי נגד מי ועל איזה ביגוול אפשר לעלות ולטפס.

מה לומדים בסדנא ? איך לטפס "אייד", שימוש בפצל אדג'סט, שימוש בדייזי צ'יין, שימוש בפיפי הוק, שימוש בסולמות, איך לטפס על חבל (לג'מר) עם סולם אחד, עם 2 סולמות ו-2 ג'ומרים, איך לעשות פנדלום עם קצה חבל, איך לעשות פנדלום עם אמצע חבל, איך לנקות אובר-האנג, איך לנקות טרוורס, איך לבנות תחנה להול באג, איך להרים הול באג במערכת של 1:1 ובמערכת של 1:3 (אם צריך), איך להשתמש ב-Dock line, למה להשתמש בו ?, איך לגלוש עם הול-באג ועוד הרבה טריקים וניואנסים קטנים שגורמים לכל הטיפוס ביגוול להרגיש חלק וטוב ולא להרגיש כמו מעמסה, קושי אדיר וכאילו מנסים לטפס עם משאית על הגב (לא מעט ישראלים מנסים לטפס ביגוול ולא מצליחים לא כי הם לא מטפסים מספיק טובים אלא כי העבודת חבל והניואנסים הקטנים לא עובדים להם חלק). 

למי מיודעת הסדנא ? למטפסים עם נסיון בטראד וניסיון במולטיפיץ' הרוצים לדעת ולטפס ביגוול. 

המדריך (עידו) טיפס את המסלולים הבאים כמסלולי ביגוול ביוסמיטי -

El Capitan via The Nose in a push - 2 days

El Capitan via Pacific Ocean wall - 7 Days on the wall.

Half Dome via Regular NW Face - 2 days.

The Leaning Tower in a day via the West Face. 

Washington Column via the South Face.

כתבות הרצאות ופודקאסטים
icons8-belayer-100.png

כתבות על טיפוס, פייסבוק לייב על טיפוס, פודקאסט על טיפוס -הרבה דברים מעניינים על טיפוס.

מאז שהתחלתי לטפס בעולם בשנת 2012 (בואדי ראם) ועד היום, כל פעם אני מוצא (ואני לא היחיד כמובן) שמסלולים שונים, מקומות שונים, סוגי סלע שונים וסגנונות טיפוס שונים מלמדים אותנו עוד ועוד, שתהליך הלמידה לעולם לא נפסק והדברים שאנחנו מגלים על העולם, החברים שלנו ועל עצמנו דרך טיפוס הם מתנה גדולה.

לפני כמה שנים, אחרי הרבה שאלות של "למה אתה חוזר לטפס כל הזמן ביוסמיטי, לא טיפסת שם כבר הכל?" (I wish) החלטתי לכתוב כתבה קצרה על טיפוס וביגוול באתר של התאחדות הטיפוס בישראל, היו לכתבה תגובות טובות אז רשמתי עוד אחת ואז עוד אחת וכך הלאה עד שיצא שיש כבר כמה כתבות אינפומרטיביות על מקומות טיפוס וסגנונות טיפוס שונים שרשמתי. בנוסף לכך, יש 2 פייסבוק לייב שעשיתי בזמן סגר #1 עבור התאחדות הטיפוס בהם אני מדבר על מולטיפיץ' וביגוול ואז גם נוסף הפודקסאט האדיר של אמיר "טיפוס מקומי" שם התראיינתי על טיפוס והאלמנטים המנטליים והרוחניים של העולם המופלא הזה.

אני מקווה שתמצאו את עניינכם/ן באחת מהכתבות ({כמעט} כולן על טיפוס), תהנו, תעשירו את הידע ואם זה אפילו ייתן לכם/ן השראה לצאת ולטפס דברים קצת פחות רגילים מאשר בארץ אז מצוין! ואם יש לכם שאלות, אז פשוט תשלחו הודעה בוואטסאפ :).

קורס הובלה על אבני עיגון בירדן
icons8-belayer-100.png

קורס הובלה על אבני עיגון בואדי ראם, ירדן

שמחים לבשר שאפשר שוב לעבור ולטפס בירדן וואדי ראם, עם הבשורה המשמחת הזאת קורסי טראד וימי מולטיפיץ' מודרכים בירדן חזרו גם הם! אז מה יש לנו בתפריט ?

ואדי ראם בירדן הוא אחד המקומות המיוחדים והטובים ביותר לטפס טראד (אבני עיגון) ומולטיפיץ' (מסלולים ארוכים) במזרח התיכון ואולי נגזים ונגיד אפילו בעולם, לשמחתינו אנחנו רק מרחק נסיעה משם ולא מרחק טיסה.

אם אתם מעוניינים להכנס לעולם של מסלולים ארוכים ולפתוח בפניכם עוד המון המון אופציות של מסלולי טיפוס, אתרים מיוחדים, חוויות מדהימות על סלע ועם חברים, טיפוס מודרך בואדי ראם זה צעד ראשון, נכון וחשוב.

כושר נדרש ? ניסיון טיפוס ספורטיבי רצוף של שנתיים לפחות, בשטח, בצורה קבועה, אבטחת דינאמית טובה. אונסייט של 6איי+/6בי ומעלה בשטח.

יום מס' 1 - 

לימוד בניית תחנות וחלוקות משקל שונות עם אבני עיגון שונות (קאמאלוט, נאטס), לימוד הנחת והוצאת אבני עיגון, בקרת ובדיקת אבני העיגון, לימוד עבודת חבל במולטיפיץ,טיפוס עם חבל דאבל, לימוד גלישה במקטעים.

יום מס' 2 - 

לימוד טיפוס במקטעים על אבני עיגון, אבטחת מספר 2, אבטחת מוביל באמצע המסלול, עבודה בתחנה עם חבל ועם פרטנר (כמו ביום הראשון, רק עם עוד דגשים ופרטים יותר קטנים), אבטחה של המוביל מהתחנה, קריאת גיידבוק, הבנת המורכבות של תנועה בשטח (אפרואצ'), קריאת מסלול טיפוס, ניהול סיכונים בטיפוס ובגלישה/ירידה מהמסלול (גם בהליכה) וחשיבות מרווחי זמן בטיחות.

יום מס' 3 - 

הכרת מקדם נפילה "תאורטי" ו"אפקטיבי", הובלה מבוקרת ומאובטחת על אבני עיגון, בניית תחנה בסוף פיץ', נפילה מבוקרת על אבני עיגון, פתרון תקלות של מספר 2 (הגלשת מס' 2 או הרמת מס' 2 על ידי מערכת רווח כח).

יחס הדרכה: מדריך 1 לזוג = 1:2.

מיקום: ואדי ראם, ירדן.

מחיר: 2,900 ש"ח לאדם בזוג.

המחיר לא כולל את הדברים הבאים: 

109 ש"ח אגרת מעבר גבול בצד הישראלי - לתשלום באינטרנט (ככה חוסכים זמן ועמידה בתור במעבר וגם כמה שקלים)

$70 לאדם עבור נסיעה במונית  הלוך - חזור לואדי רם ותשלום עבור שירותי מעבר גבול וויזה לירדן. (עשוי להשתנות בהתאם למס' האנשים).

5 דינר ירדני (24 ש"ח) עבור כניסה לשמורת ואדי ראם.

10 דינר לאדם (48 ש"ח) עבור לינה בואדי ראם, לאדם, ללילה.

10 דינר לאדם אגרת מעבר בצד הירדני עבור 2 לילה ומטה. 3 לילות ומעלה פטורים מתשלום בצד הירדני.

אוכל ו"ביזבוזים" (למרות שאין על מה כל כך לבזבז כ"כ) בסביבות 50 דינר לאדם לשלושה/ארבעה ימים (שכולל גם את הלינה וכו'..).

ניתן להמיר כסף (משקלים לדינרים בצד הישראלי או מדולרים לדינרים בצד הירדני) במעבר גבול, בעיר העתיקה בירושלים או בנצרת.

**חובה על המשתתפים לעשות ביטוח פעילות אתגרית לחו"ל.

טיול פסגה בג'אבל ראם
icons8-belayer-100.png

טיול פסגה לג'אבל ראם, הנקודה הכי מרשימה והשנייה הכי גבוהה בירדן!

גם זה חזר! עד 4 אנשים למדריך, קבוצות קטנות, איכות גדולה רק עם מדריכי טיפוס אלפיניים של התאחדות הטיפוס הישרלאית וחבר'ה שואדי ראם זה בית שני להם!

טיול שאורך שלושה ימים ומתאים למטיבי לכת שיש להם ניסיון בהליכות עם תיק על הגב (של יומיים) במתארים הרריים קשוחים.

ביום הראשון עושים מסלול היכרות והכנה (מהמהם) ומתאמנים על גלישות בקניון ראקבת וקניון זרנוק אל - דאבר, מסלול של חצי / שלושת רבעי יום שמכיל בתוכו הליכה בתוואי שטח מורכב וגלישות.

יום 2 מתחיל בנסיעת ג'יפים משובחת לצד המערבי של הרכס של ג'אבל ראם ומשם מתחילים בעלייה ארוכה, תלולה המצריכה שימוש בחבלים וטכינקות חבל מתקדמות של אבטחה עד שמגיעים אחר הצהריים לפסגת ג'אבל ראם. מהפסגה נרד ל-Summit Plateau , נבשל ארוחת ערב במקום שנראה כמו הירח, נישן בשקי שינה חמים (אותם אנחנו מביאים איתנו) ונצפה בתצפית כוכבים נקייה מאור אדם.

בבוקר היום השלישי, אחרי קפה, מאפה, תה מתוק וטוב, חלווה ואנרגיה הדרושה לדרך נתחיל בירידה המורכבת בחמאד'ס רוט שחלקו הליכה בירידה תלולה וחלקו בגלישות של 5 עד 45 מטר בתוואי נוף משתנה (קניונים עמוקים ומצוקים חשופים) ויפה (כבר אמרנו את זה ?). נגיע לכפר בסביבות הצהריים המאוחרים, ומשם נסע חזרה למעבר גבול. סה"כ 3 ימים מלאים ואינטנסיביים.

יחס הדרכה: מדריך 1 לרביעייה = 1:4 מקסימום, במידה ויש יותר מרביעייה מתווסף מדריך.

מיקום: ג'אבל ראם אשר נמצא בואדי ראם בירדן.

מחיר: 2,900 ש"ח לאדם ברביעייה.

המחיר כולל:

ויזה לירדן, מעבר עם סוכן והסעה הלוך חזור לואדי ראם ממעבר גבול רבין.

ציוד טיפוס וגלישה לכל משתתפ.ת.

כניסה לשמורת ואדי ראם.

לינה לילה אחד בואדי ראם ולילה אחד על ההר. 

ארוחת ערב אחת (ערב ראשון) בואדי ראם וארוחה שניה על ההר.

נסיעה עם ג'יפ לצד המערבי של הרכס.

ביטוח פעילות אתגרית.

המחיר לא כולל את הדברים הבאים: 

109 ש"ח אגרת מעבר גבול בצד הישראלי - לתשלום באינטרנט (ככה חוסכים זמן ועמידה בתור במעבר וגם כמה שקלים)

10 דינר לאדם אגרת מעבר בצד הירדני עבור 2 לילה ומטה. 3 לילות ומעלה פטורים מתשלום בצד הירדני.

אוכל ו"ביזבוזים" (למרות שאין על מה כל כך לבזבז כ"כ) בסביבות 40 דינר לאדם.

ניתן להמיר כסף (משקלים לדינרים בצד הישראלי או מדולרים לדינרים בצד הירדני) במעבר גבול, בעיר העתיקה בירושלים או בנצרת.

**חובה על המשתתפים לעשות ביטוח פעילות אתגרית לחו"ל.

לשאלות נוספות, בירורים ותיאום תאריכיםמוזמנים ליצור איתנו קשר בוואטסאפ.

UIAA.png
ILCA.jpg
Petzl_logo-700x343.png
צרו קשר
bottom of page